O barvách

Červená je barva života a fyzické svěžesti. Představuje sílu, energii a vášeň.

Oranžová je spojována s energií, zdravím a se silnou osobnosti.

Žlutá svědčí o intelektu a optimismu.

Zelená je barvou přírody a uzdravování. Také poukazuje na živou, přizpůsobivou a nadanou osobnost.

Modrá je nositelkou idealismu, čestnosti a inspirace.

Fialová je barvou duchovna a lásky.

Černá a šedá jsou negativními barvami. Je barvou neutrality a kompromisu. Typická barva stínů vzniklá směsí světla a temnoty.

Bílá pak představuje dokonalost, ideál a pravdu.


Přemýšlíte, jak vymalovat byt?

Rozhodli jste se, že doma vymalujete, nejste si však zcela jisti, zda jsou Vámi zvolené barvy ty pravé? Poradíme Vám, které odstíny se hodí do jednotlivých místností!

barvy PlzeňJak vymalovat byt?

Než se pustíte do samotného procesu malování, musíte si nejprve ujasnit několik klíčových otázek. Předně jde o to, zda máte svou vlastní představu o tom, jaké barvy, případně motivy použijete na stěny jednotlivých místností, nebo raději požádáte o návrh bytového designéra. Pak je důležité určit, kdo malířské práce provede. Do realizace se můžete pustit buď Vy sami, anebo se obrátit na malířskou firmu s dobrými referencemi. Ať už se rozhodnete, že to zvládnete bez cizí pomoci, anebo raději svěříte svůj interiér do rukou specialistům, v každém případě byste měli vědět něco o tom, jak působí barvy na lidskou psychiku. Takže, milí přátelé, než se pustíte do vyklízení, přečtěte si raději nás článek!Útulná obytná zóna


Teplé barvy mají tu vlastnost, že dokážou příjemně zútulnit interiér. Především žlutá, oranžová vnášejí do místnosti optimismus, a proto se často používají k výmalbě obytné zóny, tedy do obývacího pokoje, kuchyně a jídelny. Aby tyto místnosti působily elegantním dojmem, není radno, vymalovat je příliš těžkými odstíny. Lépe než výrazná oranžová mnohdy působí pouze oranžový nádech, kterého docílíte smícháním oranžové s bílou. Některému interiéru však může slušet i takto tmavý odstín. Při volbě barvy nezapomeňte vzít v úvahu barevné provedení Vašeho nábytku a ostatních zařizovacích prvků. 

Naproti tomu studené barvy, jako je zejména modrá a zelená se do těchto prostor příliš nedoporučují. Pakliže byste však rádi některou z nich použili, vsaďte na dvojbarevnou kombinaci. Světle modrá s béžovou nemusí vypadat vůbec špatně. Velmi oblíbenou barvou do kuchyně je červená. Tato výrazná barva povzbuzuje k aktivitě. Z tohoto důvodu je vhodná především do kuchyní lidí s mírnější povahy se sklonem k pasivitě. Ale pozor! Pokud jste spíše hyperaktivní cholerik, mohla by Vás tato barva dráždit jako býka červený hadr! V tomto případě stěnám své kuchyně raději dopřejte neutrální až studené barevné odstíny.


Ložnice a pracovny


Ložnice je místnost určená k odpočinku, a proto sem patří studené barevné odstíny. Pokud výměra Vaší ložnice není příliš prostorově velkorysá, opět Vám doporučujeme sáhnout po nějakém světlejším odstínu. Jak známo světlé barvy opticky zvětšují prostor, kdežto ty tmavé s ním činí pravý opak. Ve stísněné ložnici by se Vám obtížněji usínalo. Velmi oblíbenou barvou do ložnice je světle modrá, které vypadá výborně v kombinaci s dřevěným nábytkem nalakovaným pouze přírodním lakem. A jaké zvolit doplňky do tohoto typu interiéru? Bílé. Tato dvojkombinace je mimořádně osvědčená a nikdy s ní nic nezkazíte.

A z ložnice hurá do pracovny. V této místnosti se více než kdekoli jinde potřebujeme soustředit. Odborníci často doporučují fialovou. Tato barva uklidňuje mysl a napomáhá koncentraci. Jen pro zajímavost jedná se o spirituální barvu. Najdeme ji proto mimo jiné kostelech a místnostech určených k rozjímání. Červená je naproti tomu do pracovny naprosto nevhodná.


Dětské pokoje

Představa, že do dětského pokoje patří jen dvě barvy, a to modrá pro chlapce a růžová pro dívky, je naprosto mylná. Děti barvy milují, a proto se zde můžete po této stránce vyřádit. K výmalbě dětského pokoje doporučujeme použít dva až tři barvené odstíny. A jaký je náš barevný tip? Modrá s červenou a žlutou do libovolného dětského pokoje, pistáciová s jahodovou do pokojíčku malé slečny a světle oranžová se švestkově modrou do pokoje pro pány kluky.


Koupelna

A nakonec udělejme ještě krátkou zastávku v koupelně. Ani zde se fantazii meze nekladou. My Vám však doporučíme použít zde spíše uklidňující barvy, ale ne zase úplně studené.

 

Malíř Plzeň - Malování, bytů, pokojů, domů - Interiéry - Exteriéry - Dekorativní techniky
Ceník malířských prací - O barvách

Služby ZDARMA

Veškeré kalkulace ZDARMA!!
Doprava po celé Plzni ZDARMA!!

Malba interiéru

malíř Plzeň

Rychlý kontakt

Lukáš Chlad
tel.: 777 331 722

Kvalitní a rychlá spolupráce

1. Sdělte nám Vaši představu
2. Osobní konzultace
3. Vypracování cenové nabídky
4. Předání celé zakázky